Owczarek środkowoazjatycki charakterystyka rasy

Pobierz

KRAJ POCHODZENIA: Rosja.. Historia Około 4-5 tysięcy lat temu, w Azji Środkowej, drogą naturalnej selekcji wykształciła się jedna z najstarszych ras psów.Owczarek środkowoazjatycki opis rasy .. jak owczarek środkowoazjatycki.. W przypadku tej rasy psów występuje duży dymorfizm płciowy, tzn. istnieją różnice pomiędzy psem i suką.. Są bardzo odważni i mają dużą zdolność do pracy, wytrzymałość i naturalny instynkt terytorialny.. Jedna z teorii głosi, że owczarek środkowoazjatycki pochodzi od dawnych mastifów azjatyckich i jest protoplastą mastifa tybetańskiego.. Jest to pies dobrze umięśniony i powinien być harmonijnie zbudowany.Owczarek sprawia wrażenie oazy spokoju: charakteryzuje się równowagą i rozwagą - chyba że pojawi się ktoś lub coś do obrony.. Prawo do zmian w światowym standardzie rasy pozostało przy Federacji Rosyjskiej, ponieważ to Rosja stała się następcą prawnym Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.. Występuje we wszystkich krajach Wspólnoty Niepodległych Państw, w Azji Środkowej i regionach sąsiadujących.Owczarek środkowoazjatycki jest dużym, umięśnionym czworonogiem o harmonijnej budowie ciała.. Nie zawaha się także zaatakować intruza.Azjata jest psem o bardzo mocnej konstrukcji, który przetrwa wiele - nie tylko poradzi sobie w czasie najmroźniejszej zimy, ale także doskonale zniesie letnie upały..

Charakterystyka rasy AlabaiOwczarek środkowoazjatycki należy do ras dużych.

Bartek SzApr 12, 2022Apr 12, 2022Owczarek środkowoazjatycki Temperament Azjata jest dużym i silnym psem, który samym swoim wyglądem wzbudza szacunek.. Waga samców to najmniej 50 kg, w przypadku suk to 40 kg.5 days ago Uszy są średnie, trójkątne, w większości przypadków przycięte.Owczarek środkowoazjatycki jest dumny i pewny siebie, ale zrównoważony.. Wzrost: psy 63 - 65 cm, suki 60 - 62 cm; masa ciała: ok. 50 kg; umaszczenie: szare, białe, płowe, w różnych odcieniach czerwieni, czarne, pręgowane, łaciate.. KLASYFIKACJA FCI: Grupa 2 Sznaucery, pinczery, molosy, szwajcarskie psy pasterskie i rasy pokrewne.. Rozwijała się ona w drodze naturalnej selekcji przez ponad 4 tysiące lat, na rozległym obszarze, rozciągającym się od Morza Kaspijskiego do Chin i od południowego Uralu po Afganistan.Owczarek środkowoazjatycki to masywny, duży pies.. Pies jest zdecydowanie większy od suki.. Pies tej rasy nie nadaje się do małych mieszkań, powinny się na niego decydować osoby mające ogrodzone podwórko.. Nie są odpowiednie dla osób, które pierwszy raz wprowadzają do swojego domu psa.. XX wieku.Opis rasy Owczarki środkowoazjatyckie zalicza się do jednych z najstarszych psich ras, które wykształciły się naturalnie.. KRÓTKI RYS HISTORYCZNY: Owczarki środkowoazjatyckie są psami dużymi lub powyżej średniego wzrostu, o mocnej budowie ciała, silnymi, odważnymi, nieufnymi wobec obcych .Owczarek środkowoazjatycki opis rasy: Środkowoazjatycki owczarek historia..

Pierwsze owczarki środkowoazjatyckie trafiły do Polski na przełomie lat 80. i 90.

Najbardziej pożądane są potężne, wysokie psy, ale nie kosztem dysproporcji.Aug 3, 2021Owczarek środkowoazjatycki ma duże, masywne ciało z dobrze rozwiniętymi mięśniami.. Jego kościec jest masywny.. Źródła podają, że rasa liczy sobie ok. 4000-5000 lat.. Owczarek środkowoazjatycki pochodzi z rejonów .Owczarek środkowoazjatycki jest rasą pierwotną, która przez wiele lat rozwijała się sama, bez ingerencji człowieka.. Nie poleca się trzymania go w mieszkaniu.Nov 25, 2021Standard rasy owczarka środkowoazjatyckiego Dla ustalonych norm charakterystyczne są następujące cechy wyglądu: Głowa jest dość duża, nawet szeroka, ma dobrze rozwinięte kości policzkowe, przejście od pyska do czoła jest słabo rozwinięte.. Ma doskonałe predyspozycje do ochrony terenu.. Dawniej jej przedstawicieli wykorzystywano głównie do pracy, a także obrony stada.. Inna, że wywodzi się właśnie od niego.. Sekcja 2.2 Molosy, typ górski.. Pewny siebie, zdecydowany, czujny, aczkolwiek z dość wysokim progiem pobudzenia.. Psy rasowe powinny mierzyć przynajmniej 70 cm, a minimalna wielkość suk to 65 cm.. Za przodków rasy uznaje się mastify tybetańskie lub mastify azjatyckie.. Potrzebuje opiekuna, który wie, co.Owczarek środkowoazjatycki to potomek mastifów azjatyckich, a zarazem jedna z najstarszych ras psów, która rozwija się w wyniku naturalnej selekcji przez ponad 4500-5000 lat, na obszarze od Morza Kaspijskiego do Chin i od południowego Uralu po Afganistan..

Organizm owczarka środkowoazjatyckiego jest wyjątkowo odporny na czynniki zewnętrzne.

Wzorzec rasy wciąż jest poprawiany.. Rasa pochodzi z Azji Środkowej.. Wzorzec nie przewiduje górnej granicy, a jedynie dolną - pies owczarka środkowoazjatyckiego powinien mieć wysokość w kłębie minimum 65 cm, a suka minimum 60 cm.. Rasa ta znana jest z nieustraszoności w stosunku do dużych drapieżników.. Cechą charakterystyczną owczarka środkowoazjatyckiego jest skłonność do uporu.Mar 16, 2021Jest to jedna z najstarszych ras na świecie.. Nie podlegają próbom pracy.. Jego wydłużona sylwetka jest muskularna, a zarazem harmonijna.. To doskonały stróż domu, który natychmiast da znać opiekunowi, że ktoś niepowołany wkracza na jego terytorium.. Według niektórych Owczarek środkowoazjatycki wywodzi się od mastifa tybetańskiego inne hipotezy zakładają, że to właśnie owczarek środkowoazjatycki jest protoplastą mastifów tybetańskich.OWCZAREK ŚRODKOWOAZJATYCKI.. Samce są większe niż samice, ich wysokość w kłębie może wynosić powyżej 70 cm, u samic - od 65 cm, zgodnie ze standardem rasy owczarka środkowoazjatyckiego, dozwolone są wszelkie kolory wełny : od czystej bieli do pręgowania, nakrapiane w .Standard rasy Owczarek środkowoazjatycki został zatwierdzony przez Fédération Cynologique Internationale (FCI) 17 maja 1993 roku.. Można by rzec, że psy praktycznie nie chorują i są bardzo niewymagające w utrzymaniu.Portal Zwierzaki 138 subscribers Owczarek środkowoazjatycki to zdecydowanie nie jest pies dla każdego..

Owczarek środkowoazjatycki to duży, muskularny pies o dość krótkiej sierści z grubym podszerstkiem.

Wówczas do głosu dochodzi wrodzony instynkt rasy - pies broni, atakując bez ostrzeżenia w przypadku zagrożenia.. Jego potężne rozmiary idą w parze z silnym charakterem.. W stosunku do obcych są ostrożne i czujne, jednak do swoich właścicieli mają przyjazne podejście, pełne miłości..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt