Powrót odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury

Pobierz

Przeczytaj z podręcznika teksty dotyczące Odyseusza ( str.150 - str.153 ).. 2.TEMAT: Jest to epos.. Przeczytaj wstęp i fragment księgi I z podr.. 3.Łukasza), s. 54 Powroty do domu zna i rozpoznaje w tekście literackim: apostrofę I.4* identyfikuje adresata wypowiedzi określa ponadczasowy i uniwersalnych określa w poznawanych tekstach problematykę charakter zachowania postaci egzystencjalną i poddaje ją refleksji I.8 rozmawia o sytuacji przedstawionej w utworze objaśnia znaczenia dosłowne i przenośne w odwołaniu do własnych doświadczeń w tekstach I.5* odczytuje przenośne znaczenie mitu wykorzystuje w interpretacji .1.03.2021r.. najważniejszy gatunek epicki antyku długi utwór wierszowany • Powtórzenie treści mitu o tułaczce Odyseusza; • Wskazanie w tekście apostrofy;Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Wratislavia Cantans zaczęła się od potężnej salwy z liniowca HMS SZTUKA .. (realizacja tematu przeznaczona na 2 jednostki lekcyjne) 1.. KSIĄŻKI I KULTURA.. Wiersz - "Odys" Leopold Staff - XX w. Leopold .TEMAT: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Przypomnij sobie mit o tułaczce Odyseusza (podr, s. 150, jak również dostępne zasoby biblioteczne lub internetowe).. Interpretacja różnych tekstów kultury.. W "Odysei" poeta opowiada o powrocie Odyseusza do domu..

Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.

Wykorzystaj też inne źródła informacji.. Mit - Tułaczka Odyseusza.. Temat: Jakie uniwersalne treści zawiera przypowieść o synu marnotrawnym?Odbiór tekstów kultury interpretuje dzieła sztuki (obraz) - I.2.1 opisuje sposób ukazania uczuć postaci przedstawionej na obrazie Powroty do domu 2.. Zapiszcie proszę definicję eposu.. Najważniejsze cechy Odyseusza to chytrość i odwaga, często walczy on podstępem, jest najsłynniejszym z wodzów wojny trojańskiej.Temat: Powtórzenie wiadomości - rozdział 7.. Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Dyskusja na temat wątków .Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Przeczytaj fragment Odysei Patrz p. s. 150.. Ćwiczenia wPowrót Odyseusza do domu - dziesięcioletnia wędrówka, pełna przygód i niezwykłości, jest nie tylko barwną opowieścią, ale i swoistą metaforą życia ludzkiego i wielkich prawd o naturze człowieka.. Przypomnij sobie dzieje Odyseusza, w tym celu obejrzyj przesłaną przez dziennik prezentację - na jej podstawie wykonaj wPowrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Przeczytaj fragment "Odysei" Homera, podręcznik str. 150-152.. Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Na podstawie kolejnych fragmentów napisz plan wydarzeń związanych z pojawieniem się Odyseusza w domu..

Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.

W zeszycie napisz ramowy plan wydarzeń.. Powrót Odyseusza do Itaki, tkanina, ok. XVII w.;Temat: Jakie uniwersalne treści zawiera przypowieść o synu marnotrawnym?. 1,2,3,4,5,6/88 język polski historia język polski Agata Wróbel Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. -MATEMATYKA (ON LINE)Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Na podstawie kolejnych fragmentów napisz plan wydarzeń związanych z pojawieniem się Odyseusza w domu.Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Praca z nauczycielem, l.on-line.. • Powtórzenie treści mitu o tułaczce Odyseusza; • Wskazanie w tekście apostrofy; • Pisanie planu wydarzeń; • Porównanie odbioru dzieła plastycznego i literackiego; • Wskazywanie fragmentów ukazujących ponadczasowość zachowań bohaterów;Odbiór tekstów kultury interpretuje dzieła sztuki (obraz) - I.2.1 opisuje sposób ukazania uczuć postaci przedstawionej na obrazie Powroty do domu 58-59.. Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Przeczytaj fragment Odysei Patrz p. s. 150.. (2 godziny lekcyjne) 1.. Praca z podręcznikiem s. 150.. Płaskorzeźba - "Odyseusz wraca do Penelopy" - V w. p. n. e.. Zastanów się, do kogo SA skierowane słowa z fragmentu "Księgi I"..

Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury 1.

• Wspólne redagowanie rozprawki; • Argumentowanie i podawanie przykładów.. Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Wykonaj zadanie wstępne 2.. Polecenia dla ucznia: * Proszę przeczytać fragmenty "Odyseji" str. 150- 152 * Zapoznajcie się z terminem "apostrofa" * Przeanalizujcie ćwiczenie 3 i 4 str. 153(data ok. 1200 p.n.e.) 2.. Następnie od nowego akapitu przedstaw miejsce, w którym właśnie się znajdujesz, możesz je opisać, jeśli masz potrzebne informacje.Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.Łukasza), s. 54 Powroty do domu zna i rozpoznaje w tekście literackim: apostrofę I.4* identyfikuje adresata wypowiedzi określa ponadczasowy i uniwersalnych określa w poznawanych tekstach problematykę charakter zachowania postaci egzystencjalną i poddaje ją refleksji I.8 rozmawia o sytuacji przedstawionej w utworze objaśnia znaczenia dosłowne i przenośne w odwołaniu do własnych doświadczeń w tekstach I.5* odczytuje przenośne znaczenie mitu wykorzystuje w interpretacji .Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Zapisz w zeszycie temat lekcji.. A następnie przeczytamy fragmenty " Odysei " Homera.. BOHATER SPOD TROI imię / imiona miejsce zamieszkania imię ojca imię żony imię syna udział w wojnie ( jakiej ?Po­wrót Ody­se­usza do oj­czy­zny..

2.TEMAT: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.

Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Jacek Tabisz 10 września 2017, 11:25. czas realizacji : 45 minut - wyszukasz potrzebne informacje w tekście - wskażesz cechy przypowieściT.. Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. Napisz list Odyseusza do Penelopy lub Penelopy do Odyseusza, w którym opiszesz uczucia towarzyszące bohaterom w czasie rozstania lub w momencie spotkania.Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. • Powtórzenie treści mitu o tułaczce Odyseusza; • Wskazanie w tekście apostrofy; • Pisanie planu wydarzeń; • Porównanie odbioru dzieła plastycznego i literackiego; • Wskazywanie fragmentów ukazujących ponadczasowość zachowań bohaterów;Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury Podręcznik str.150 1.. Podręcznik: Homer Odyseja (fragmenty), s. 150.. Praca z podręcznikiem s. 150.. 4 minuty czytania.. - Kazimierowicz A. Uzupełnij tabelkę.. Przypomnimy sobie treść mitu o Odyseuszu.. Podręcznik s. 150- 153.. Przypomnij sobie mit o tułaczce Odyseusza.. Utwory te należą do epiki, są eposami.. (22.12) Dyskusja o głównych bohaterach - uzupełnienie materiałów udostępnionych przez nauczyciela w MS Teams.. 5.Kirke przestrzegła Odyseusza, że zanim wyruszy w drogę powrotną do domu, winien w Krainie Zmarłych zasięgnąć wróżby u tebańskiego wieszczka Tejresjasa (Tejrezjasza).. Odyseusz przepłynął więc rzekę Okeanos i przybił do brzegu w [.]. gaju Persefony.Temat: Powrót Odyseusza do domu tematem różnych tekstów kultury.. (18.12) Temat: Dom źródłem postaw.. Zapisz notatkę: Homer jest autorem "Iliady" i "Odysei".. Lekcja online Teams godz. 11:30 Zad.. Na środku umieść nagłówek, pamiętaj list piszesz jako Odyseusz do swojej żony.. Do kogo poeta kieruje pierwsze słowa dzieła?2-3.. Zadania 1 oraz 4.. Podręcznik: Homer Odyseja (fragmenty), s. 150Szkoła Podstawowa nr 16 w Legnicy - najlepsza szkoła podstawowa w LegnicyTemat: Czy wciąż się śmiejemy czytając "Zemstę"?. Wyszukaj w utworze fragment, którego ilustracją mógłby być arras umieszczony w podręczniku na s. 151..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt