Streszczenie klamczucha krotkie

Pobierz

Streszczenia są wyświetlane od tych, które mają najwięcej plusów.Autor: Małgorzata Musierowicz Czas akcji: Maj 1977 r. - grudzień 1977 r. Miejsce akcji: Łeba, plaża, Poznań, dom Pawełka, dom ciotki LiLi, liceum Poligraficzne, Liceum Ogólnokształcące (przedstawienie tam się odbyło) Ciekawostka:Aniela miała wtedy 15 lat.. Bohaterowie Aniela Kowalik, Paweł Nowacki, Robert Rojek, Józef Kowalik, Pani Lila.. Chodził do II klasy liceum.»Lektury szkolne.. Przystojny chłopiec miał na imię Paweł i pochodził z Poznania, w Łebie .Streszczenie.. Główną bohaterką utworu Małgorzaty Musierowicz pt. "Kłamczucha" jest młoda dziewczyna - Aniela Kowalik.. Aniela decyduje, że pójdzie do liceum do Poznania.. PrzynależnośćKsiążka Streszczenia - Kłamczucha.. Chłopak jest bardzo życzliwy i serdeczny.. Na swojej drodze spotkała nieznajomego chłopca.. Okazało się jednak, że Paweł i Anielka nie mogą się zbyt długo spotykać.1) Aniela po raz pierwszy spotkała Pawełka w Łebie 2) Akcja powieści rozpoczyna się w:test z lektury pt. "Kłamczucha".. Pawełek pochodził z Poznania, a w Łebie był w celach zdrowotnych.. Kategorie.Wesprzyj Antykwariat Wieszcz.pl - kup cegiełkę.. (9) Literatura piękna, popularna i faktu (14818); Książki naukowe i popularnonaukowe (7929); Podręczniki - aktualna, szeroka oferta edukacyjna (129) (129)Krotkie streszczenie rozdzialow klamczuchy..

Oprócz: Krotkie streszczenie rozdzialow klamczuchy.

Aniela Kowalik podczas spaceru napotyka na Pawła, przystojnego chłopaka, który jest tutaj na wakacjach a mieszka w Poznaniu.. Jan Brzechwa.. 1.Streszczenia są oznaczone jako krótkie lub szczegółowe.. Był maj i zbliżał się koniec roku szkolnego.. Małgorzata Musierowicz.. Autor: Małgorzata Musierowicz, wydawnictwo: Literat.. Dziewczyna pewnego majowego dnia postanowiła nie iśc na lekcje.. Aniela Kowalik, mieszkanka Łeby, zakochała się w Pawle Nowackim.. Bohaterowie:- Aniela Kowalik - tytułowa Kłamczucha .Test z lektury Kłamczucha z odpowiedziami.. Kłamiąc, próbuje ułatwić sobie życie, co nie zawsze jej się udaje.. Już po krótkiej wymianie zdań dziewczyna, wsiada do samochodu nieznajomego i wyrusza z nim na plaże, gdzie miejsce ma pierwszy pocałunek i wyznania miłosne.Streszczenie lektury pt. "Kłamczucha".. Młody Wicek Soboń wykrada małego wilczka z lasu i sprzedaje nauczycielowi.. Młodzieniec od razu wpadł dziewczynie w oko.. Niebawem miała skończyć naukę w szkole podstawowej.. Czas akcji książki rozpoczyna się w maju 1957 roku w Łebie.. Będąc na wagarach, młoda dziewczyna poznała przystojnego chłopca.. Akcja rozpoczyna się w maju 1977 r. podczas pięknego dnia, kiedy to Aniela postanowiła wybrać się na wagary i pospacerować sobie wzdłuż portu rybackiego w Łebie.. Chce zdobyć sympatię dzieci Mamerta, przychylność ciotki Lili, aprobatę ojca..

Zrezygnowała z internatu, zamieszkała u krewnych (Teofila i Mamert Kowalikowie), gdyż ich mieszkanie znajdowało się blisko mieszkania Pawełka.Kłamczucha - streszczenie.

Okazało się jednak, że Paweł i Anielka nie mogą się zbyt długo spotykać.Nov 6, 2020Wilk, psy i ludzie - Plan wydarzeń.. Piętnastoletnia Aniela Kowalik poznaje na nabrzeżu portu rybackiego w Łebie przystojnego chłopaka, który przedstawia się jako Paweł.Początek akcji książki przypada na maj 1977 roku, kiedy to Aniela Kowalik na nabrzeżu portu rybackiego poznaje obiekt swych późniejszych westchnień - Pawła Nowackiego.. Zalogowani użytkownicy mogą oceniać streszczenia oraz dodawać linki do stron zawierających ciekawe i wartościowe streszczenia, podsumowania książki.. Historia Szymona, który spotkał wilkołaka.2.. Strzelec Szymon rozpoznaj.. Więcej ».,,Kłamczucha" to opowieść o młodej dziewczynie Anieli Kowalik, jej ukochanym Pawle Nowackim oraz o rodzinie i przyjaciołach głównej postaci (Józefie Kowaliku, Lilce, Danusi, Cesi, Kasi i innych).. Seria składa się z 19 tomów, pierwszy został wydany w 1977 roku, natomiast najnowszy w 2012 roku….. Aniela często kłamie - stąd jej pseudonim - Kłamczucha.. Chcąc być blisko swojej sympatii, rozpoczęła naukę w Poznaniu, w Liceum Poligraficzno-Księgarskim.. Główną bohaterką książki jest Aniela Kowalik.. Jego nazwa pochodzi od poznańskiej dzielnicy Jeżyce Aniela spotyka Pawła Wiosenny dzień 1977 roku.. Continue Reading →Nov 15, 2020Plik malgorzata musierowicz klamczucha streszczenie krotkie.pdf na koncie użytkownika christopherherren • Data dodania: 26 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Do lektury Kłamczucha quiz - Test..

Streszczenia są wyświetlane od tych, które mają najwięcej plusów.Rok wydania 2013, oprawa broszurowa Strony 84, Format 10,5x15 cm Szczegółowe i obszerne streszczenie, dokładna analiza.

Pewnego dnia główna bohaterka Aniela Kowalik niespodziewanie napotkała na swojej drodze Pawełka Nowaka.. Jednak ojciec jej na to nie pozwalał.. Zalogowani użytkownicy mogą oceniać streszczenia oraz dodawać linki do stron zawierających ciekawe i wartościowe streszczenia, podsumowania książki.. Spędzają razem zaledwie godzinę, ale to wystarcza, by dziewczyna zakochała się.. Kto jest autorem lektury?. Wisława Szymborska.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Kłamczucha Małgorzaty Musierowicz.. 2.Streszczenie szczegółowe Maj 1977.. Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.Rozwiąż test z języka polskiego, który pozwoli Ci usystematyzować wiadomości z przerobionej lektury "Kłamczucha" M. Musierowicz zdobytych na lekcji.Test ze znajomości lektury kl.VI "Kłamczucha".. Oszukuje panią Nowacką, bo ma zamiar pomóc Tosi.Streszczenie powieści.. 1) Aniela po raz pierwszy spotkała Pawełka w Łebie a) na plaży b) na nabrzeżu portu rybackiego c) w okolicy smażalni ryb "Przysmak" d) na ulicy Turystycznej 2) Akcja powieści rozpoczyna się w: a) maju b) czerwcu c) lipcu d) sierpniu 3) "A ty nie płacz" - to słowa, które w dzień rozpoczęcia roku .Plik streszczenie klamczuchy krotkie.zip na koncie użytkownika leoarizola16 • Data dodania: 26 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Powieść "Kłamczucha" jest autorstwem Małgorzaty Musierowicz..

Rozwiąż test.Krótkie streszczenie lektury "Kłamczucha" M. Musierowicz 8 lipca 2014 Książki wchodzące w skład cyklu powieściowego Jeżycjada, autorstwa Małgorzaty Musierowicz, są jednymi z najpopularniejszych powieści młodzieżowych w Polsce.

Jej mama umarła, gdy ona miała 3 lata.. Ponieważ Paweł mieszka w Poznaniu, Aniela postanawia zdawać do Liceum Poligraficznego.Dobrze wiedzieć Kłamczucha - drugi tom Jeżycjady - cyklu powieści młodzieżowych Małgorzaty Musierowicz.. Będąc na wagarach, młoda dziewczyna poznała przystojnego chłopca.. Akcja powieści rozpoczyna się w Łebie.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Streszczenia są oznaczone jako krótkie lub szczegółowe.. W pewien piękny majowy dzień Aniela Kowalik, w rodzinnym miasteczku - Łebie poznaje Pawła.. Tato jej jest rybakiem.. Pewnego dnia dziewczyna spotkała Pawła..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt