Kto był sługą białej czarownicy

Pobierz

Jest potomkinią Lilith mitycznej pierwszej żony biblijnego Adama.. a) Zuzanna b) Łucja c) Piotr d) Edmund 2) Kto był najmłodszy z rodzeństwa a) Piotr b) Łucja c) Zuzanna d) Edmund 3) Kto pierwszy spotkał Białą Czarownice a) Edmund b) Łucja c) Aslan d) Piotr 4) Kim był Aslan a) Kotem b) Niedźwiedziem c) Lwem d) Tygrysem 5) Kim był Tumnus a) Funem b) Sługą Białej Czarownicy c) Kotem d) Szpiegiem 6) Jak .. ( to nie Narniia ) , Kto był najwierniejszym sługą Białej Czarownicy.. Co robiła Biała Czarownica swoim wrogom?. Jakie prezenty świąteczne otrzymali bohaterowie?. Był pierwszym Narnijczykiem napotkanym przez Lucy Pevensie, kiedy przeszła przez szafę, i obaj nawiązali natychmiastową przyjaźń.Biała Czarownica, Królowa Narnii - była wysoką, na swój sposób piękną kobietą o białej twarzy i czerwonych ustach.. Narnię przemierzała w saniach zaprzężonych w renifery.Cierpiał z tego powodu, że zaprzedał się wstrętnej wiedźmie.. Łucja błaga go o uwolnienie, a on się zgadza.Lew, Czarownica i Stara Szafa - Test 1) Jak nazywali się główni bohaterowie?. Zostaje aresztowany za zdradę i zamieniony w kamienny posąg na dworze Królowej.. Jaką bronią posługiwała się Zuzanna?. Ma wykonać wyrok na Edmunda.Tumnus - faun - Łucja spotyka tego pół-człowieka pół-kozła podczas swej pierwszej wizyty w Narnii.. Z czego był wykonany Zamek Białej Czarownicy?Dlaczego Faun Tumnus był sługą Białej Czarownicy 2016-06-07 18:58:37 Narnia Edmund zdrajca czy ofiara Białej Czarownicy 2013-02-02 13:14:01 Najbliższy sługa białej czarownicy .narnia 2012-12-12 15:46:57Dec 30, 20211) Kto był najstarszy z rodzeństwa?.

Tumnus jest miły, wrażliwy i opiekuńczy.Dlaczego faun Tumnus był sługą Białej Czarownicy .

Jej duma, surowość i majestatyczna uroda raczej odpychały niż budziły podziw.. Był sługą Białej Czarownicy, porywał dla niej dzieci, zaprzyjaźniając się wcześniej z nimi, dlatego musiał porwać Łucję, jednak nieoczekiwanie pomógł wrócić jej do domu, za co został uwięziony przez Białą Czarownicę.1) Kto był najstarszy z rodzeństwa?. Wywodziła się z rodu Dżinów i Olbrzymów.. To przez nią panowała tam ciągła zima.. 2011-03-30 20:52:14 Narnia Edmund zdrajca czy ofiara Białej Czarownicy 2013-02-02 13:14:01Miraculumiczka Dlatego, że Biała Czarownica zagroziła Tumnusowi, że ma usypiać i przyprowadzać do niej wszystkie dzieci, jakie kiedykolwiek spotka.Jeśli uratowałby syna Adama lub córkę Ewy, zostanie zamieniony w kamień.Faun bał się tej kary, dlatego posłuchał Czarownicy i tak stał się jej sługą.. Uważa się za Królową Narnii i zamieszkuje na zamku w Kar-Paravel.. Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa Del Dela) Faunem b) Karłem c) Centaurem d) Wilkiem 11) Kto naprawdę pokonał białą czarownicę?. Prowadzi do niej Edmunda, organizuje wyprawę w celu pochwycenia dzieci.. Łucja błagała Fauna, aby ją wypuścił.Biała Czarownica, Królowa Narni - była bardzo wysoką kobietą, o białej jak śnieg twarzy, bardzo czerwonych ustach, była to twarz piękna a zarazem dumna, surowa i zimna.. Kogo Łucja spotkała po drugiej stronie szafy?.

Podczas miłej rozmowy faun wybucha nagle płaczem i wyznaje, że jest sługą złej Białej Czarownicy.

a) Piotr b) Edmund c) Aslan 12) Kim był Aslan a) Prawdziwym władcą Narnii, Lwem b) Sługą białej czarownicy c) Bratem króla 13) Podczas jakiego wydarzenia dzieci wróciły do Anglii?1) Kto był najstarszy z rodzeństwa?. a) Zuzanna b) Łucja c) Piotr d) Edmund 2) Kto był najmłodszy z rodzeństwa a) Piotr b) Łucja c) Zuzanna d) Edmund 3) Kto pierwszy spotkał Białą Czarownice a) Edmund b) Łucja c) Aslan d) Piotr 4) Kim był Aslan a) Kotem b) Niedźwiedziem c) Lwem d) Tygrysem 5) Kim był Tumnus a) Funem b) Sługą Białej Czarownicy c) Kotem d) Szpiegiem 6) Jak .. ( to nie Narniia ) , Kto był najwierniejszym sługą Białej Czarownicy.. Ginie z rąk Piotra, gdy usiłuje schwytać Zuzannę.. Jej sługami są takie zwierzęta jak wilki (członkowie Tajnej Policji), czy postaci, jak karły.Maugrim - wilk, przywódca Tajnej Policji i wierny sługa Białej Czarownicy.. Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa Condividi Condividi Jego zadaniem było porywanie ludzi i dostarczanie ich do Białej Czarownicy, która jego zdaniem zabijała ich.. Kim był władca Narnii?. Karzeł - jest wiernym sługą i prawą ręką Białej Czarownicy, wykonuje jej wszystkie polecenia, między innymi powozi saniami..

Jest sługą Białej Czarownicy i ma dla niej chwytać ludzi, jednak ugina się i wypuszcza dziewczynkę.

Przyjaźnił się z J. R. R. Tolkienem, autorem znanych powieści fantasy Hobbit, czyli tam i z powrotem, Rudy Dżil i jego pies oraz niezwykłego bestselleru, książki do dziś cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników - Władca Pierścieni.Tumnus", a później jako "Mistrz Tumnus" - był męskim Faunem, byłym sługą Białej Czarownicy, a później wysokim urzędnikiem w Narnii podczas Złotego Wieku.. Tumnus informuje, że jego zadaniem jest wyłapywanie istot ludzkich.. Czym Biała Czarownica częstowała Edmunda?. Dlaczego Faun Tumnus był sługą Białej Czarownicy 2016-06-07 18:58:37 Opowieści z Narni, Dom Białej Czarownicy ?. 2011-03-30 20:52:14 Narnia Edmund zdrajca czy ofiara Białej Czarownicy 2013-02-02 13:14:01Wyznał, że jest on sługą Białej Czarownicy, która przejęła władzę nad Narnią.. W połowie pochodzi od dżinów, a w połowie od olbrzymów, jeździ po kraju w saniach zaprzężonych w reny, ze swoją czarodziejską różdżką i w koronie na głowie.Dlaczego Faun Tumnus był sługą Białej Czarownicy 2016-06-07 18:58:37 Narnia Edmund zdrajca czy ofiara Białej Czarownicy 2013-02-02 13:14:01 Najbliższy sługa białej czarownicy .narnia 2012-12-12 15:46:57Tumnus zaprasza Łucję na herbatę..

Dlaczego Faun Tumnus był sługą Białej Czarownicy 2016-06-07 18:58:37 Opowieści z Narni, Dom Białej Czarownicy ?

napisz opowiadanie z dialogiem jak spędziłam zeszłoroczne wakacje potrzebuje na jutro .. życzenia wzruszające na dzień nauczyciela ,który już nas nie uczyDlaczego Faun Tumnus był sługą Białej Czarownicy 2016-06-07 18:58:37 Opowieści z Narni, Dom Białej Czarownicy ?. a) Zuzanna b) Łucja c) Piotr d) Edmund 2) Kto był najmłodszy z rodzeństwa a) Piotr b) Łucja c) Zuzanna d) Edmund 3) Kto pierwszy spotkał Białą Czarownice a) Edmund b) Łucja c) Aslan d) Piotr 4) Kim był Aslan a) Kotem b) Niedźwiedziem c) Lwem d) Tygrysem 5) Kim był Tumnus a) Funem b) Sługą Białej Czarownicy c) .Jako wybitny znawca średniowiecza i renesansu wykładał na uniwersytetach w Oxfordzie i Cambridge..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt