Mały książę cytaty strony

Pobierz

s. 9 O tajemnicy Zawsze ulega się urokowi tajemnicy.. Jeśli coś kochasz, puść to wolno.. Dodaj do ulubionych.. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.Strona Główna › Moja kolekcja cytatów › - Mały KsiążęPoniższe cytaty z Małego Księcia po angielsku pochodzą z anglojęzycznej strony Goodreads, na której czytelnicy mogą wybierać, które sentencje podobają im się najbardziej.. Mowa jest źródłem nieporozumień.Miałem pewne podstawy, aby sądzić, że planeta, z której przybył Mały Książę, jest planetą B-612.. Cytaty.pl Transparentność strony Wyświetl wszystkoWyniki wyszukiwania frazy: powrot w rodzinne strony - recenzje.. "Mały Książę" - najważniejsze cytaty Pilot o dorosłych i dzieciach Dorośli nigdy nie potrafią sami zrozumieć.. Poznaje się tylko to, co się oswoi.. Najsłynniejsza powieść autora, szeroko znana na świecie baśń poetycka o poszukiwaniu przyjaźni, pełna uniwersalnych mądrości.. kadr z filmu 'Mały Książę', reż. Mark Osborne Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.. I ty mnie nie potrzebujesz.. Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę więcej Dodał/a: st_ark 134 osoby to lubiąCytaty z "Małego Księcia" mogą być dla wielu osób życiowymi drogowskazami.. Przyjaźń poznaje się po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć..

Mały Książę - cytaty najważniejsze ze wszystkich.

Dobrze widzi się tylko sercem.. Wśród ludzi jest się także samotnym.. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu Nigdy nie jest dobrze tam, gdzie się jest.. "Jeśli będziesz przychodził przykładowo o czwartej, zacznę być szczęśliwy już o trzeciej.". Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…" Piękny i znany cytat z "Małego Księcia".. s. 10 Mały Książę o poznaniu i drodzeAntoine de Saint-Exupery - "Mały Książę": Gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca.. "Mały Książę", rozdział VI Dobrze widzi się tylko sercem.. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem.. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.. "Mały Książę", rozdział XXI Wśród ludzi jest się także samotnym "Mały Książę", rozdział XVII Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.Cytaty Mały książę Cytaty Mały książę Rozkaz jest rozkazem.. "Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".. Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać.. 3.Poniżej znajduje się 11 cytatów z "Małego Księcia", które skłaniają czytelnika do refleksji.. Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać.Mały Książę - cytaty o miłości Przyjaźń poznaje się po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć.. Strona 15 z 17.. - Równie samotnym jest się wśród ludzi..

"Mały Książę" - najważniejsze cytaty - Gdzie są ludzie?

Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem.. Nikt jednak nie chciał mu uwierzyć, ponieważ miał bardzo dziwne ubranie.25.. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu… 2.. "Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, że jest zachwycający, śmieje się i życzy sobie baranka.. Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.Jan 6, 2021Oct 19, 2020Oto 50 cytatów o miłości, przyjaźni, samotności, życiu.. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem.. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.. Nie potrzebuję ciebie.. 6542 osoby to lubią.. Jedna z niewielu książek, które przeczytałem kilkukrotnie, to Mały Książę.Cytaty, jakie sobie swego czasu wypisałem, są naprawdę wyjątkowe.Jan 17, 2022Jan 27, 2022Jul 29, 2021Wiesz, jak ktoś jest bardzo smutny, to lubi zachody słońca.. - Czuję się trochę osamotniony w pustyni.. - Wśród ludzi jest się także samotnym - rzekła żmija.. Myśli wtedy: "Tam gdzieś jest mój kwiat…"Strona główna » Praca i pasje » Cytaty z "Małego Księcia" - 10 najciekawszych Cytaty z "Małego Księcia" - 10 najciekawszych "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego to książka pod wieloma względami niesamowita..

Dziś rzecz równie wyjątkowa - cytaty z "Małego Księcia".

- Na pustyni jest się trochę samotnym.. Słowem w punkt.. Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.. Cytaty "Mały Książę" 1.. Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.Cytaty z Małego Księcia Dobrze widzi się tylko sercem.. Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.. Bierzcie i przytulcie je do serca, bo piękne są!. · Kolce nie służą do niczego, to najczystsza złośliwość ze strony kwiatów.. Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować.. A oto mój sekret.. "Mały Książę" - najważniejsze cytaty Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim "Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać.". Nie mają korzeni - to im bardzo przeszkadza.. A dzieci bardzo męczy konieczność stałego objaśniania.. "Umierasz, jeżeli umierają twoi bogowie.Od Agnieszki Osieckiej po "Kubusia Puchatka".. Dodał/a: Kobri.. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu… cytaty z książki "Mały Książę".. Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych .- Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców.. Wiatr nimi miota.. A oto mój sekret.. Kwiat na pustyni o ludziach Lecz nigdy nie wiadomo, gdzie można ich odnaleźć..

W końcu - od "Seksu w wielkim mieście" po cytaty o kotach.

Mały Książę - cytaty najważniejsze ze wszystkich.. · Jeżeli ktoś kocha jakiś kwiat, który istnieje w jednym tylko egzemplarzu pośród tysięcy i tysięcy gwiazd, to wystarczy mu do szczęścia, żeby nań patrzył.. Dobrze widzi się tylko sercem.. Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę więcej.. Straciłeś dla mnie tyle czasu, że poczułem się ważny.. Kiedy ktoś pragnie baranka, stanowi to dowód, że istnieje naprawdę.". Pewnego przyjaciela poznaje się w niepewnym momencie.. Lecz w wypadku baobabu jest to zawsze katastrofa.". Jeśli nie, nigdy Twoje nie było.. Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów.. Słowa, myśli, uczucia.. Kiedy do Ciebie wróci, jest Twoje.. - zaczął znowu Mały Książę.. Inne książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego: List do zakładnika.. s. 8 Pierwsze słowa Małego Księcia skierowane do pilota Proszę, narysuj mi baranka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt