Lektura obowiązkowa matura 2021

Pobierz

Adam Mickiewicz "Dziady", część III, 4.. Z analizy obu dokumentów - podstawy programowej i wymagań egzaminacyjnych - wynika m.in., że różnią się one jeśli chodzi o .Nie będzie ustnej matury 2021!. W tym roku lista lektur obowiązkowych na podstawową maturę z języka polskiego zawiera jedynie 8 pozycji.. Egzamin maturalny z języka polskiego obejmuje treści programowe nie tylko z etapu szkoły ponadgimnazjalnej, ale także częściowo z gimnazjum.Odpowiadając na szereg próśb przesłanych do resortu, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podjął decyzję, że w 2021 r. część ustna egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka mniejszości narodowej i języka obcego nowożytnego nie będzie obowiązkowa.Lektury obowiązkowe matura 2021.. Jak informuje resort edukacji, zostały już opracowane propozycje wymagań egzaminacyjnych, które zostaną poddane publicznej dyskusji.. Sprawdź lektury z gwiazdką na maturę 2022!. Rozmowy z Janem Pawłem II" Arkady Fiedler "Dywizjon 303" Barbara Kosmowska "Pozłacana rybka" Bolesław Prus "Placówka"Nowe lektury i zmiany w egzaminach Matura bez egzaminu ustnego, egzamin ósmoklasisty bez czwartego obowiązkowego przedmiotu oraz nowy kanon lektur - to najważniejsze zmiany, które wchodzą w życie 1.6 grudnia 2021 Matura 0 Komentarzy Lista lektur obowiązkowych dla tych maturzystów, którzy w 2023 roku i później zdecydują się pisać egzamin dojrzałości nie tylko na poziomie podstawowym (sprawdź listę lektur obowiązkowych na maturze podstawowej z języka polskiego ), ale także na poziomie rozszerzonym, zawiera 26 pozycji.Matura 2021 - język polski - jakie lektury obowiązkowo trzeba znać?.

... Lista lektur - matura 2021 [poziom podstawowy, rozszerzony i lektury z gwiazdką] Lista lektur - matura 2021.

Jan Kochanowski "Treny" więcej Jan Kochanowski "Pieśni" więcej Jan Kochanowski "Psałterz Dawidów" więcej Ignacy Krasicki "Hymn do miłości ojczyzny" więcej Adam Mickiewicz "Dziady", cz. II więcej Ignacy Krasicki "Bajki" więcej "Bogurodzica" więcej 1 2 3Ci maturzyści, którzy zdecydują się pisać maturę z języka polskiego będą musieli wykazać się większą znajomością literatury.. Rząd wziął jednak pod uwagę, że pandemiczne okoliczności nie sprzyjają zdobywaniu wiedzy i chcąc ułatwić tegorocznym maturzystom naukę, podjął decyzję o zredukowaniu wymogów egzaminacyjnych.. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podjął decyzję, że w 2021 r. część ustna egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka .Lektury Lektury obowiązkowe, które trzeba znać.. Nie dość, że ósmoklasistów nie obowiązuje znajomość lektur z klas 4-6 (jak miało być), to na dodatek lista lektur z klas 7-8 jest znacznie krótsza.Jaki wykaz lektur będzie obowiązywać w roku szkolnym 2021/2022 dla liceum i technikum na rozszerzeniu?. Zadanie egzaminacyjne.. (nie będzie wskazana lektura obowiązkowa, do której uczeń musiałby się odwołać ); w przypadku egzaminu ósmoklasisty z .W połowie grudnia szef resortu edukacji podpisał rozporządzenie o formule egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego, jaka będzie obowiązywać w 2021 r. Zawiera ono w załącznikach wymagania egzaminacyjne..

... czyli nie będzie to wskazana lektura obowiązkowa, do której uczeń musiałby się obowiązkowo odwołać w swojej pracy.

Poznaj listę obowiązkowych lektur na maturę w 2021 roku.Jak więc widać, lista lektur obowiązujących na egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2021/2022 jest znacznie krótsza niż planowano jeszcze kilka lat temu.. Lista Magdalena Jach 27 kwietnia 2021, 12:00 Dokładnie za tydzień - 4 maja 2021 - rozpocznie się tegoroczna sesja egzaminów.Lektury uzupełniające na egzamin ósmoklasisty 2021 CKE (obowiązkowo dwie w każdym roku szkolnym) Adam Bahdaj, Kapelusz za 100 tysięcy; Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród lub inna powieść; Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów; Aleksander Dumas, Trzej muszkieterowie; Olaf Fritsche, Skarb Troi; Szkoła podstawowa — język polski 17Do matury z języka polskiego obowiązuje długa lista lektur, niektóre z nich są wyjatkowo ważne.. Sprawdź w naszym artykule nową listę lektur obowiązkowych i uzupełniających po nowelizacji.. Jan Kochanowski - wybrane pieśni, treny i psalm; 3.. Matematyka .. Obowiązkowe są dwie lektury w każdym roku szkolnym: Agatha Christie wybrana powieść kryminalna André Frossard "Nie lękajcie się!. 2) Czas trwania: 30 minut, w tym: a) 15 minut -przygotowanie do odpowiedzi b) 15 minut -wypowiedzi monologowe i rozmowa z zespołem przedmiotowym.. Lektury z gwiazdką czy to wystarczy?. Podczas przygotowań warto sprawdzić, jakie zagadnienia pojawiły się na maturze z polskiego w ubiegłym roku.Matura 2021 lektury obowiązkowe..

Należy bardzo wyraźnie podkreślić, że wszystkich przestępujących do egzaminu maturalnego z języka polskiego w 2021 roku obowiązuje również znajomość literatury, omawianej w ostatnich klasach szkoły podstawowej.

Na maturze rozszerzonej z języka polskiego 2023 oprócz lektur wymaganych na poziomie podstawowym wymagana jest również znajomość lektur dodatkowych (tzw. lektur z gwiazdką): 1) Arystoteles, Poetyka, Retoryka (fragmenty);1) Egzamin obowiązkowy.. Są to: 1.. Matura 2021- lektury obowiązkowe Sofokles - Król Edyp lub Antygona Mikołaj Sęp Szarzyński - wybrane sonety William Szekspir - Makbet lub Hamlet Miguel Cervantes - Don Kichote - fragmenty Ignacy.W 2021 roku maturzyści będą mieli też do napisania nie jeden, lecz dwa tematy rozprawki: jeden temat rozprawki ze wskazaną lekturą obowiązkową z poniższej listy, drugi temat rozprawki - z tekstem spoza kanonu lektur obowiązkowych.. Zdający losuje jedno zadanie składające się z polecenia i tekstu.Poniżej przedstawiamy wykaz lektur uzupełniających 2021/2022 dla klas 7-8 szkoły podstawowej.. Bogurodzica; 2.. Z listy lektur obowiązkowych na egzamin ósmoklasisty 2021 wypadła kolejna pozycja.. Uwaga!. Matura 2021 i następny egzamin ósmoklasisty na koniec podstawówki - w ograniczonej formie, z powodu zdalnego nauczania jesienią 2020 r. - są przedmiotem prac resortu Przemysława Czarnka od ponad miesiąca.Matura 2021 — jakie wymagania?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt