Opis obrazu mona lisa klasa 3

Pobierz

Dominuje w nim zieleń i to zarówno w szacie samej Mony, jak i w znajdującym się za nią lesie.. Cześć Patryk Na wstępie mojego listu, chciałbym Cię serdecznie pozdrowić i przesłać życzenia ze Szczecina.. Aleje Jerozolimskie 146D 02-305 Warszawa .Opis obrazu - zakończenie W zakończeniu należy napisać, jakie wrażenie wywarł na nas obraz oraz co o nim sądzimy tzn. czy nam się spodobał i dlaczego, a także jakie wzbudza w nas emocje.. Opisz barwy na obrazie i nastrój .Klasa 3 - Jesień 4 .. muzeum, artysta, portret, reprodukcja, Mona Lisa, Leonardo da Vinci, Danuta Wawiłow, opis.. Subtelna gra światła i cienia.. Na końcu można też dołączyć jakąś ciekawostkę o pisarzu lub dziele, które opisujemy.. Klasa 1, część 2 / Renesans Zaloguj się, by mieć dostęp Zaktualizowany: 0000-00-00 Nowa Era Sp.. Następnie skup się na innych jego częściach (drugi plan).. Można dostrzec błąkający sie po twarzy uśmiech.Został namalowany przez Leonarda da Vinci w latach na zamówienie księcia Mediolanu Ludovico Sforzy.. Po lewej stronie widać wijącą się rzekę bądź ścieżkę.. znany, lubiany itp.) CELEBRYTA: -znany -lubiany -bogaty 2.Odszukajcie w dostępnych źródłach fotografię obrazu "Mona Lisa" Leonarda da Vinci.. 2, 4, 5 str. 83 podręcznik.. Za nią znajduje się krajobraz.. że obraz pierwotnie był szerszy i został w kolejnych wiekach.. Włosy nieufryzowane, skromna suknia, ręce złożone, ciało w półobrocie, oczy patrzą prawie wprost na widza, spokojne powłóczyste spojrzenie.opisz tematykę obrazu, zanalizuj kompozycję płótna, uwzględnij stosunki przestrzenne (wzajemne położenie względem siebie opisywanych elementów obrazu): na pierwszym planie (to, co widzisz najbliżej), najbliżej, na drugim planie (to, co widzisz dalej), na dalszym planie, nieco dalej,Opis obrazu - emocje, emocje i jeszcze raz emocje Ostatnim etapem opisu obrazu jest wyrażenie swoich emocji i reakcji, jakie wywołał..

Zacznij od określenia tematu obrazu.

Obraz jest symbolem kobiecości.. Musisz wiedzieć.. Włosy nieufryzowane, skromna suknia, ręce złożone, ciało w półobrocie, oczy patrzą prawie wprost na widza, spokojne powłóczyste spojrzenie migdałowych oczu, "Mona Lisa" to dziełó .MATEMATYKA.. Włosy nieufryzowane, skromna suknia, ręce złożone, ciało w półobrocie, oczy patrzą prawie wprost na widza, spokojne powłóczyste spojrzenie.Opis obrazu Mona Lisa Dzieło przedstawia kobietę pozującą do portretu na tle pagórkowatego krajobrazu, której tożsamość stała się przedmiotem spekulacji na wiele stuleci po powstaniu.. Opisuje się je w zakończeniu, ponieważ jest to swoisty rodzaj podsumowania.. Cele: Na tej lekcji utrwalisz umiejętność rozwiązywania równań.. Mimo wszystko płótno trafiło na wystawę w Paryżu, gdzie w 1867 roku zostało nagrodzone złotym medalem.Opis portretu —.. 2, 3 str. 99 Zeszyt Ćwiczeń.. Wspólnie rozwiążemy zad.. Jeśli nie jesteś pewien ich brzmienia, możesz przepisać je z epodręcznika - znajdziesz je w "dymku" między 2 a 3 ćwiczeniem.. Opisz tło.. Jądro ciemności Josepha Conrada.. Język polski .. Obraz wywołał duże kontrowersje wśród krakowskich konserwatystów, którzy poczuli się urażeni jego wymową.. Między postacią kobiety a groźnym krajobrazem nie ma kontrastu.. Ten włoski renesansowy malarz tworzył swoje dzieło przez niemal 3 lata, a dokładniej pomiędzy 1503 a 1506 rokiem..

Tytuł obrazu wziął się od imienia portretowanej kobiety.

W tle rozpościera się niezwykły krajobraz.. Wykonaj Ćw.. Prawdopodobnie na obrazie ukazana jest scena, w której Jezus, podczas ostatniej wieczerzy, oznajmia.. Przydatność 75% Analiza obrazu, dzieła sztuki - Leonardo da Vinci - Mona Lisa 1.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Opisz obraz leonarda da vinci mona lisa.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. "Mona Lisa" została namalowana techniką olejną, na desce o wymiarach 77 x 53 cm i perspektywie linearnej.. Da Vinci ukazał ją w swobodnej pozie, twarz ładna, zwrócona do widza; spokojne spojrzenie migdałowych oczu.. Kobieta jest skromnie ubrana, ma nieufryzowane włosy, dłonie złożyła na kolanach.. Technika sfumato (wynalazek Leonarda) doprowadzona do perfekcji wł. fumo - dymWspomina on o swojej wizycie w pracowni da Vinciego we Francji, gdzie podziwiał trzy obrazy mistrza pt. Święty Jan Chrzciciel, Święta Anna Samotrzecia i prawdopodobnie portret Mona Lisy, choć opis trzeciego obrazu przysparza historykom trudności identyfikacyjne.Opis obrazu mona lisa Postać widzimy od wysokości tułowia.. (wg Wikipedia) Przebieg ćwiczenia Część I Portret ten od wieków zachwyca historyków i twórców, a także zwykłych ludzi.Mona Lisa jest sławna, bo namalował ją wielki artysta, który znacząco pchnął europejskie malarstwo do przodu..

W opisie obrazu ważne jest stosowanie odpowiedniego słownictwa.

Nie jest to jednak konieczne.Rozwinięcie to miejsce na analizę dzieła malarskiego.. Kompozycja statyczna, postać Giocondy - kompozycja w trójkącie na pierwszym planie widać postać kobiety w swobodnej pozie "trzy czwarte" , na drugim planie - w tle - krajobraz.Mona Lisa jest obrazem charakteryzującym się raczej ciemnymi i chłodnymi barwami.. że Leonardo był znany i podziwiany już przez mu współczesnych.. Wybierzcie jeden z nich, sprawdźcie autora i tytuł obrazu oraz wyszukajcie dostępne informacje na temat powstania obrazu.Uśmiech Giocondy to wdzięk i życie w połączeniu z młodością.. Zwróć uwagę na układ elementów na obrazie - opisz go i określ, co oznacza.. Dama na obrazie nie wydaje się być skrępowana, ręce ma złożone.. "Mona Lisa" jest najsłynniejszym obrazem Leonarda da Vinci.. W razie jakichkolwiek problemów proszę o kontakt: , lub przez Messenger.Przydatność 65% List do kolegi Mona Lisa.. Postać tej kobiety stanowi pierwszy plan.. Jego sława sięgała daleko poza Italię, o czym świadczy chociażby to, że ostatnie lata życia spędził on na dworze króla Francji.Opis obrazu Mona Lisa Dzieło przedstawia kobietę pozującą do portretu na tle pagórkowatego krajobrazu, której tożsamość stała się przedmiotem spekulacji na wiele stuleci po powstaniu..

i prawdopodobnie portret Mona Lisy, choć opis trzeciego obrazu.

Przejrzyjcie dostępne w internecie portrety (obrazy, nie zdjęcia).. Na górze skaliste zbocza, fragmenty jakby gór.. Przyjrzyjcie się jej.Zanim przystąpisz do wykonania wskazanych zadań, zapisz w zeszycie zasady, które przypomnieliśmy sobie na poprzedniej lekcji.. Dla sprawdzenia swojej wiedzy wykonaj zadania na learningapps.. Jej twarz ma łagodny wyraz, lekko się.Mona Lisa została przedstawiona w loggi, która jest rodzajem zadaszonego balkonu.. Najpierw napisz ogólnie, co przedstawia (pierwszy plan).. Opisujemy obraz, zwracając uwagę na plastyczne środki wyrazu.. Brunatno-zielone skały, kręte ścieżki to wszystko przeplatane jest mgłą.2.Opis wstępny i analiza wstępna: Obraz przedstawia kobietę w nieokreślonym wieku.. Podczas opisywania kompozycji stosuj zwroty typu: w punkcie centralnym na pierwszym planiePracujcie w grupach 3-4 osobowych.. Na balustradzie można dostrzec fragmenty dwóch kolumienek, podtrzymujących zadaszenie.. Obraz przedstawia Jezusa wraz z apostołami.. Dziś można ją obejrzeć w paryskim Luwrze.Dzięki niej widać kobiece, zaokrąglone kształty ciała.. opis obrazu, czyli raport ambasadora (wg obrazu Jana Matejki), .Matejko namalował protestującego przeciwko I rozbiorowi Tadeusza Rejtana w wieku zaledwie 28 lat.. Korzystaj z przycisku "Sprawdź".. Wyobraź sobie, że przez telefon opowiadasz koledze o tym, co widzisz, a on próbuje to odwzorować - musi więc mieć podane odpowiednio dokładne informacje.. Wykonaj ćwiczenia: 5, 6, 7 oraz 8.. Szkoła - zapytaj eksperta (1565) .. Nasza-klasa (67404) Niespodzianka.pl (181) Opisy GG (10770) Programowanie (16265) Programowanie Webowe (3327) Programy Komputerowe (116407) Sieci Komputerowe (10905)Najczęściej opisuje się dzieła malarskie.. Rozproszony światłocień.. Brunatno-zielone skały, kręte ścieżki spowite mgłą.. Pytania ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt