Budowa komputera wypracowanie

Pobierz

Współczesny komputer to zespół urządzeń wewnętrznych oraz zewnętrznych złożony w tzw. zestaw komputerowy, gdzie rodzaje zastosowanych urządzeń określają przeznaczenie oraz zdolności operacyjne komputera.. Maszyna roku tygodnika "Time" w 1982 roku.. Z biegiem lat człowiek starał się udoskonalać to urządzenie, aż w 1941 Kondrat Zuse zbudował w pełni programowo sterowaną maszynę Z3.Budowa zewnętrzna komputera.. Urządzenia zewnętrzne komputera dzielimy na: wejścia, czyli urządzenia przy pomocy których informacje przesyłane są ("wchodzą") do komputera, wyjścia, czyli urządzenia przy pomocy których informacje przesyłane są ("wychodzą") z komputera.. 2010-09-28 20:28:55; Budowa komputera PILNE 2013-10-20 15:33:39; Budowa jednostki centralnej komputera.. Mimo że mechaniczne maszyny liczące istniały od wielu stuleci, komputery w sensie współczesnym pojawiły się .Budowa komputera Posted on 20 sierpnia 2006 by admin Ze względu na postać przetwarzanych danych wyróżniamy 3 rodzaje komputerów:• analogowe - wszystkie wartości (dane wejściowe, wyniki pośred¬nie i końcowe) zmieniają w sposób ciągły• cyfrowe - wszystkie wartości przedstawiają w postaci cyfr.1 LEKCJA TEMAT: Zasada działania komputera.. Obecnie do obsługi komputera nie są potrzebne jakieś strasznie szczegółowe informacje o jego budowie wewnętrznej.Budowa komputera Wnętrze komputera: Urządzenia zewnętrzne: 1 płyta główna 11 monitor 2 procesor 12 drukarka 3 pamięć 13 skaner 4 porty komputera 14 klawiatura 5 karta graficzna 15 mysz 6 karta dźwiękowa 7 modem 8 dysk twardy 9 napęd dyskietek 10 napęd CD-ROM 1..

Ogólna budowa komputera Rys.

Budowa komputera; Krótka historia komputera; Architektura von Neumanna; Procesor; Płyta główna; Rodzaje pamięci; Źródła; o Autorze .. Płyta główna jest podstawowym urządzeniem komputera.Logiczna budowa komputera Zestaw komputerowy.. Proces działania komputera jest bardzo skomplikowany, dlatego przestawiono go na rysunku w sposób bardzo uproszczony tj. jako dwa współpracujące urządzenia: pamięć operacyjna oraz procesor.. No wiecie: z czego się składa itd.. Tym właśnie będzie niniejszy poradnik, który pewnie dla wielu z was może wydać się oczywisty, ale mam nadzieje, że tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z .Jest to prezentacja o budowie komputera.. Gdybyście mogli, to napiszcie mi jak najwięcej, a jeśli nie to wklejcie adres jakiejś strony, na której byłoby .Niemal do końca XIX wieku uważano, że atomy przypominają niewyobrażalnie małe i twarde jak kamień kulki.. Ze względu na postać przetwarzanych danych wyróżniamy 3 rodzaje komputerów: • analogowe - wszystkie wartości (dane wejściowe, wyniki pośred¬nie i końcowe) zmieniają w sposób ciągłyTak więc jeśli chodzi o budowę, to nie wgłębiając się w szczegóły, komputer składa się z następujących elementów..

Ogólna budowa komputera.

Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Budowa komputera - płyta główna - procesor - ram-y - dysk twardy - karta graficzna - karta muzyczna - karta sieciowa - wentylator - cd-rom - stacja dyskietek - dvd - cd-rw - karta telewizyjna - klawiatura - myszka PŁYTA GŁÓWNA Najczęściej zielona, prostokątna płyta na której umieszcza się następujące układy elektroniczne komputera.Architektura von Neumanna - rodzaj architektury komputera, przedstawionej po raz pierwszy w 1945 roku przez Johna von Neumanna, stworzonej wspólnie z Johnem W. Mauchly'ym i Johnem Preser Eckertem.. Pracę komputera można podzielić na trzy etapy: wprowadzanie .Budowa komputera Zawiera 20 pytań.. Nauczyciel od informatyki kazał nam wszystkim napisać referat o budowie komputera.. Najbardziej znaczącym podzespołem komputera jest PROCESOR.. Znajduje się na niej: gniazdo procesora, gniazda rozszerzające, złącza dla modułów pamięci, sterowniki napędów dyskietek i dysków twardych, porty oraz układ pamięci ROM.. Zapoznaj się z naszymi propozycjami wypracowań z różnych przedmiotów i zwróć uwagę na to, że te najbardziej interesujące możesz dodawać do swojej listy ulubionych prac.Temat 2.. W środku każdego atomu, w samym jego centrum, znajduje się jądro atomowe jądro atomowe..

Logiczna budowa komputera.

Ogólny schemat budowy komputera - Klawiatura - Mysz - Skaner - Aparat i kamera cyfrowa - Modem - Karta sieciowa Pamięć operacyjna Procesor - Monitor - Drukarka - Ploter - Głośnik - Modem - Karta sieciowa Urządzenia wejściowe Jednostka centralna .Referat - budowa komputera.. 2011-09-25 16:50:54; Pomocy!. i ja nie mam zielonego pojęcia, jak to zrobić, gdyż nie znam się na tym.. 2011-07-12 13:01:39; Jaka jest wewnętrzna budowa komputera 2018-09-19 16:38:49; Budowa komputera?. Tak jak komputer miało ułatwić funkcjonowanie ówczesnej społeczności.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Budowa komputera,Pomocy!. Opis i schemat logicznej budowy komputera (rys. 28.4, ilustracje budowy komputera z uwzględnieniem elementów składowych, głównych podzespołów, procesami .. Polega na ścisłym podziale komputera na trzy podstawowe części: procesor (w ramach którego wydzielona bywa część sterująca oraz część arytmetyczno-logiczna)Budowa komputera..

2011-10-23 09:07:29; Czy budowa komputera jest skomplikowana ?

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Komputer składa się z czterech głównych składników: procesor (jednostka centralna, CPU) steruje działaniem komputera i realizuje funkcje przetwarzania danych; pamięć operacyjna pamięć bezpośrednio połączona z procesorem, przechowuje dane i program; urządzenia zewn.Plik wypracowanie budowa komputera.zip na koncie użytkownika vnikil2011 • Data dodania: 27 mar 2016Plik wypracowanie o budowie komputera.zip na koncie użytkownika jlsaps • Data dodania: 17 kwi 2015wypracowania z polskiego Odliczanie dat na stronę Budowa I Zasada Działania Komputera.. To on jest odpowiedzialny za wszystkie działania jakie są wykonywane, od pisania tekstu po obróbkę grafiki czy oglądanie filmu.Budowa komputera Wnętrze komputera: Urządzenia zewnętrzne: 1 płyta główna 11 monitor 2 procesor 12 drukarka 3 pamięć 13 skaner 4 porty komputera 14 klawiatura 5 karta graficzna 15 mysz 6 karta dźwiękowa 7 modem 8 dysk twardy 9 napęd.. wisła legia Kartka z kalendarza na stron .Katalog ściąg i wypracowań z zakresu Informatyka - Pozostałe.. Strona: 1.Za początki komputera można uznać już okres około 3000 lat p. n.e. kiedy to powstało pierwsze liczydło.. Oba urządzenia znajdują się w jednej obudowie nazywanej jednostką centralną.Jest to maszyna cyfrowa, służąca do wykonywania skomplikowanych obliczeń, wyświetlania i drukowania grafiki, pracy biurowej, jako narzędzie zabawy, a także jako mediator pomiędzy użytkownikami dzięki Internetowi.. W zależności od typu płyty znajdują się na niej określonego typu gniazda rozszerzenia ISA, PCI i AGP, w których montowane są karty rozszerzeń.Brakowało mi jednak tekstu, który przybliżyłby wszystkim czytelnikom kwestię budowy komputera, wykorzystanych w nim komponentów i ich wpływu na jego działanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt